Prešporský Eliminátor 2024/2025 - 2.kolo

Utorok - 15.10.2024
MAZANIE

Summer Cup 2013 Vytlač E-mail
19 august 2013
ImageTOP 3 SUMMER CUP 2013 Deviaty ročník letného turnaja Summer Cup 2013 sa konal počas práve skončeného víkendu v bowlingovom centre BC 300 Nové Zámky. Za účasti 31 štartujúcich zo Slovenska a Maďarska sa uskutočnili štyri kvalifikačné rundy. Veľkoryso nastavený systém hry umožňoval 24 hráčom postup do nadstavbových častí. Z prvej pozície postupoval priamo do finále Matyás Sallai so súčtom 1404 s handicapom. Priemer nad 200 dosiahlo v základnej časti osem hráčov a práve oni si zabezpečili priamy postup do posledného finálového kroku. Hráči, ktorí skončili na 9. až 24. mieste odohrali trojicu semifinálových hier, ku ktorým sa pripočítaval 50% prenos zo základnej časti. Posledným semifinalistom bol pri neúčasti niektorých štartujúcich Marián Minár so súčtom 1047. Hneď v úvode turnaja sme boli svedkami viacerých zaujímavých výkonov. Domáci hráč Róbert Du
KVALIFIKÁCIA SEMIFINÁLE FINÁLE PROPOZÍCIE
ba predviedol najvyššiu hru podujatia 290,
» ..pokracovanie..
Leto v BNC 2013, Skupiny 2 Vytlač E-mail
15 august 2013
ImageTop 3 turnajaV stredu 14. augusta sa v BNC Bratislava uskutočnilo posledné štvrté kolo letnej série Leto v BNC 2013. Na turnaji s podnázvom Skupiny sa zúčastnilo 28 hráčov a tí sa poriadne vytrápili na športovom mazaní z knižnice Kegel s názvom Autobahn. Toto 42 stopové mazanie sa objavilo ja na poslednom turnaji EBT v Mníchove, samozrejme obsluha v BNC nedokáže na večernom turnaji v strede týždňa počas komerčnej prevádzky navodiť také ideálne podmienky aké boli počas EBT turnaja v Mníchove, kde technici spoločnosti Kegel s najnovšími mašinami mažú celý týždeň rovnaký model a na dráhy nastupujú iba športoví hráči. Napriek tomu sa účastníci s ťažkým mazaním popasovali ako najlepšie vedeli a výsledky sa postupne zlepšovali.
VÝSLEDKY MAZANIE
CELKOVÉ HODNOTENIE
WTBA World Seniors Championships 2013 Vytlač E-mail
16 august 2013
ImageVíťazi MastersPiatok, 16.8.2013. Vo štvrtok sa na WSrC 2013 dokončovala súťaž štvorčlenných tímov, na programe boli semifinálové a finálové súboje v oboch kategóriách. Očakávali sa víťazstvá oboch amerických tímov, ale proti tomu bola celá švédska výprava a dala to aj patrične najavo. Aj švédsky muži Nordberg/Pettersson/Yngström/Danielsson aj švédske  ženy Olsson/Larsson/Sulkanen/Carlsson dokázali v tejto súťaži zvíťaziť a postarali sa snáď o najväčšie prekvapenie šampionátu. Stihla sa rozohrať ešte posledná súťaž Masters, ktorá už bola iba pre 24 najlepších mužov a žien z All Event. Odohrala sa prvá runda na 6 hier, z ktorej postupovala osmička najlepších do dnešného Round Robinu.
WTBA WORLD SENIORS CHAMPIONSHIPS 2013
Leto v BNC 2013, Notap 2 Vytlač E-mail
31 júl 2013
ImageTop 3 turnajaV stredu 31.7.2013 pokračovala letná séria turnajov Leto v BNC 2013 svojim tretím kolom. Na programe bol turnaj s podnázvom Notap, kde muži hrajú systémom „Aj 9 je strike“ a ženy systémom „Aj 8 je strike“. Spolu sa vo dvoch kvalifikačných rundách snažilo o ďalší postup 30 hráčov, z toho štyri ženy. Víťazom kvalifikácie sa stal Pavol Kečkéš, ktorý predviedol dve 300vky po sebe a dosiahol súčet 1128 (priemer 282). Na postup bolo treba nahrať súčet 904 (priemer 226) posledné postupové miesto sa ušlo Milošovi Fiedlerovi, prvý nepostupujúci podobne ako posledný hráč v poradí, získali poukazy na tréning. Po losovaní troch vecných cien prišlo na rad štvrťfinále, za povšimnutie tu stojí súboj dvoch žien, kde o jenu kuželku zvíťazila Milada Matušíková nad Janou Weberovou v pomere 256:255.
PROPOZÍCIE CELKOVÉ HODNOTENIE
European Bowling Tour 2013 # 11 Vytlač E-mail
28 júl 2013
ImageJoonas Jehkinen4th Track Dream-Bowl Palace Open. V horúcich letných dňoch bol na programe už jedenásty turnaj EBT 2013, tento krát sa hráči sťahovali do mníchovského Dream-Bowl Palace. Spolu sa ich v kvalifikácii stretlo 183 a silné zastúpenie tu mal aj slovenský bowling. Z tohto dôvodu bude väčšia časť článku venovaná práve slovenským účastníkom turnaja. Na turnaj sa po samostatnej línii s otcom vypravila zbierať skúsenosti Petra Stanková a vo svojich prvých dvoch štartoch dosiahla vyrovnané súčty, ktoré dokázala ešte rapídne vylepšiť v treťom štarte, jej súčet 1247 stačil na konečné 85. miesto v kvalifikácii, čo je pre Peťu veľmi dobrý výsledok, najmä keď za sebou nechala množstvo oveľa zvučnejších mien. Určite veľkým zážitkom pre ňu musel byť druhý štart, keď jej sparingom bol tiež ľavoruký hráč Gery Verbruggen